FI / EN

Täyden palvelun ohjelmatoimisto, josta löydät artistit, puhujat & juontajat ja viihdeohjelmat tapahtumaasi.

Keikat

0 - 0 - 1

To 23.5.24

Petsku Lemström
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Jänhiälän Lava
Lappeenranta
Reeta & Suvi
Littoisten lava
Kaarina
Esa Nummela
Rav. Blackbird
Helsinki

Pe 24.5.24

Hurma
Jenkkapirtti
Asikkala
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Wanha Mestari
Kauhajoki
Matti Oksa
Britannia Helsinki
Helsinki
Neitoset
Helsinki Pavi
Vantaa
Onnenkerjäläiset
Hotelli Keurusselkä
Keuruu
Reeta & Suvi
Ravintola Punainen Kukko
Pori
Saija Tuupanen & eXmiehet
Krouvin Lava
Hartola
Teemu Roivainen & Energia
Esakallio
Somero
Weranta
Esakallio
Somero
Jarkko Honkanen & Taiga
Kyläkartano (Soolo)
Kuusamo
Olli Lepänrinne
Naantalin Kylpylä
Naantali
Pasi Vainionperä
Pub Pikilinna, Tampere
Esa Nummela
Yritystilaisuus
Helsinki
Jonna Ortju & Namu
Messut, Äänekoski
Mikko Mäkeläinen
Rebekan Hoitokoti
Sonkajärvi

La 25.5.24

FBI-beat
Yksityistilaisuus
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Ruokolahden Lava Paavola
Siikajoki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Syvälahden lava
Kangasniemi
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Ilveskasino
Kuopio
Hurma
Iitiän lava
Lappeenranta
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Riutanharjun lava
Riihimäki
Jarkko Honkanen & Taiga
Hampushalli
Pudasjärvi
Kaiho
Pomarkun monitoimihalli (päiväkeikka 11.00-16.00)
Pomarkku
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ikaalinen Spa
Ikaalinen
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ravintola Rammari (Marita duo)
Varkaus
Markus Salo
Menomono, Kannus
Meiju Suvas
Kuhinabar, Noormarkku
Olli Lepänrinne
Yksityistilaisuus, Kaarina (Relax Corner)
Onni Kivipelto
Kuopion tori, Kuopio
Kuopio
Pirita Niemenmaa
Ämyri
Somero
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hyvinkääsali (Saija Tangomarkkinat tuomaristossa)
Hyvinkää
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
TUOMAS!
Ravintola Punainen Kukko
Pori
Weranta
Kukonhiekka
Saarijärvi
Teemu Roivainen & Energia
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Heidi Pakarinen & HOT
Hyvinkää
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Naantali, Yksityistilaisuus
Esa Nummela
Proud & Mary Turku
Turku
Onnenkerjäläiset
Pajarinhovi
Kitee
Marita Taavitsainen
Ravintola Rammari
Varkaus
Jonna Ortju & Namu
Yksityistilaisuus, Laukaa

Su 26.5.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Teemu Roivainen & Energia
Uittamo Paviljonki
Turku
Heidi Pakarinen & HOT
Siilinjärven kirkko, Siilinjärvi
Saija Tuupanen & eXmiehet
Vehu-talo, Soini, kosertti klo 16.00

Ti 28.5.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Heidi Pakarinen & HOT
Viking Grace
Turku
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yritystilaisuus (Janne solo)
Savonlinna
Jukka Poika
Yritystilaisuus
Tampere
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Mikael Konttinen & Band
M/S Finlandia
Helsinki
Janne Tulkki
Yritystilaisuus
Savonlinna

Ke 29.5.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Viking Glory
Turku
Hurma
Viking Grace
Turku
Patajätkä
Viking Grace
Turku
Saija Tuupanen & eXmiehet
Yritystilaisuus
Helsinki
Tauski
Granitin Aukio
Riihimäki
Esa Nummela
Yritystilaisuus
Espoo
Saija Tuupanen
Messukeskus
Helsinki

To 30.5.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Viking Glory
Turku
Patajätkä
Viking Grace
Turku
The Bubble Band
Yritystilaisuus
Helsinki
Petsku Lemström
Rav. Blackbird
Helsinki

Pe 31.5.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Patajätkä
Viking Grace
Turku
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Viihdekeskus Hojo Hojo
Tuusniemi
Neitoset
Lusan Halli
Kurikka
Onni Kivipelto
M/S Finlandia
Helsinki
Pirita Niemenmaa
Helsinki Pavi
Vantaa
Teemu Roivainen & Energia
Kuikan lava
Jyväskylä
Olli Lepänrinne
Proud & Mary Turku
Turku

La 1.6.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Patajätkä
Viking Grace
Turku
Onni Kivipelto
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Ämyri
Somero
Anneli Mattila & Recados
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Ari Nylundin orkesteri
Huvilintu
Raisio
Charles Plogman & MiSiO
Pyhärannan Kievari & Camping (Charles solo)
Pyhäranta
Esa Nummela
Ravintola Wanha Salakuljettaja
Naantali
Hurma
Syvälahden lava
Kangasniemi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ravintola Wirsuvaara (Duo)
Tuupovaara - Joensuu
Maria Tyyster
Yksityistilaisuus, Säkylä
Outcast
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Laurilan lava
Marttila
Teemu Roivainen & Energia
Maaningan Kasino
Maaninka
Weranta
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
Markus Salo
Sorella Dining & Cellar Club
Tampere
Reeta & Suvi
Riutanharjun lava
Riihimäki
Jusu & Friends
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Meiju Suvas
Marilyn, Harjavalta
Pirita Niemenmaa
Pajarinhovi
Kitee

Su 2.6.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Onni Kivipelto
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Uittamo Paviljonki
Turku
Heidi Pakarinen & HOT
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Hurma
Kolmilammin lava
Hausjärvi
Diandra
Kannelmäen kirkko
Helsinki

Ma 3.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Jarkko Honkanen & Taiga
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Heidi Pakarinen & HOT
Nurmo

Ti 4.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Hurma
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Johanna Debreczeni
Viikinsaari
Tampere
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa

Ke 5.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Charles Plogman
Vaakahuoneen Paviljonki
Turku
Charles Plogman & MiSiO
Vaakahuoneen Paviljonki (Charles solo)
Turku
Hurma
Helsinki Pavi
Vantaa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Reeta & Suvi
Tampsan lava
Kotka
Saija Tuupanen & eXmiehet
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Esa Nummela
Ravintola Tammiston Kuulas
Naantali
Johanna Debreczeni
Viihdekeskus Tulenliekki
Leppävirta
Jarkko Honkanen & Taiga
Yritystilaisuus
Rovaniemi

To 6.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Joel Hallikainen
Attendo Martti
Raisio
Bilebändi Overdrive
Yritystilaisuus
Lappeenranta
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Littoisten lava
Kaarina
Tony Montana
Attendo Kankaronpuisto
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Käenkoski
Parkano
Esa Nummela
Maran Baari Oy
Salo
Ari Nylundin orkesteri
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Trubaduuri Pekka
Rav. Blackbird
Helsinki
Tekninen toteutus
Yritystilaisuus
Turku

Pe 7.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Salamakallio
Lappi tl - Rauma
Energia
Kisaranta
Kangasala
Esa Nummela
Yritystilaisuus
Helsinki
Heidi Pakarinen & HOT
Nurmen lava
Lempäälä
Hurma
Lusan Halli
Kurikka
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Katismaan Saari (Janne solo)
Säkylä
Jannes Musavisa
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hangan Lava
Hankasalmi
Taikakuu
Ravintola Liekki
Luopioinen - Pälkäne
Weranta
Iitiän lava
Lappeenranta
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Leonella, Iniö
Matti Oksa
Herrankukkaro
Rymättylä - Naantali
PopCorner
M/S Finlandia
Helsinki
Janne Tulkki
Katismaan Saari
Säkylä
Mike McLane Band
Yritystilaisuus
Porvoo
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Yksityistilaisuus
Porvoo

La 8.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
PopCorner
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Halkosaari
Lappajärvi
Gubbrock
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Heidi Pakarinen & HOT
Ämyri
Somero
Hurma
Kukonhiekka
Saarijärvi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hallin lava
Perniö - Salo
Jarkko Honkanen & Taiga
Käylän Korpihovi
Kuusamo
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Kaarihovi
Teuva
Onni Kivipelto
Kitron-Stadion
Alajärvi
Paavo Asunmaa
Siikinniemen rantalava
Alavus
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Mahnalan Lava
Hämeenkyrö
Pasi Vainionperä
Yksityistilaisuus, Ylöjärvi
Pirita Niemenmaa
Poikeljärven Paviljonki
Pori
Saija Tuupanen & eXmiehet
Harolan Suulitanssit, Harolantie 408
Eura
Taikakuu
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Teemu Roivainen & Energia
Ilveskasino
Kuopio
Charles Plogman & MiSiO
Jenkkapirtti (CPO)
Asikkala
Weranta
Riutanharjun lava
Riihimäki
Patajätkä
Yksityistilaisuus, Ypäjä
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Maaningan Kasino
Maaninka
Neitoset
Rokuan Kuntoutus Oy, Rokua Health & Spa
Utajärvi
Jonna Ortju & Namu
Yksityistilaisuus, Jyväskylä

Su 9.6.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
PopCorner
M/S Finlandia
Helsinki
Antti Ahopelto & Etiketti
Uittamo Paviljonki
Turku
Charles Plogman & MiSiO
Helsinki Pavi
Vantaa
Hurma
Kyllikinranta
Iisalmi
Kaiho
Kolmilammin lava
Hausjärvi
Weranta
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli

Ma 10.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 11.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Vaakahuoneen Paviljonki (duo)
Turku
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Viikinsaari (Pasi duo)
Tampere

Ke 12.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Vaakahuoneen Paviljonki (duo)
Turku
Ari Nylundin orkesteri
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Särkkä
Punkalaidun
Saija Tuupanen & eXmiehet
Särkkä
Punkalaidun
Taikakuu
Helsinki Pavi
Vantaa
Frederik & Dynamite Band
Porin prikaati / Säkylän varuskunta-alue
Säkylä
Meiju Suvas
Mummodisco, Seinäjoki

To 13.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Energia
Littoisten lava
Kaarina
Heidi Pakarinen & HOT
Männistön tanssilava
Tuusula
Neitoset
Jänhiälän Lava
Lappeenranta
Annika Nord
Rav. Blackbird
Helsinki

Pe 14.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Emma Eklund
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Heidi Pakarinen & HOT
Suikkalan lava
Ruokolahti
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Reeta & Suvi
Kisaranta
Kangasala
Saija Tuupanen & eXmiehet
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Taikakuu
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Weranta
Kisaranta
Kangasala
Markus Salo
Public house Olkkari
Uusikaupunki
Sini & Simi
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Yritystilaisuus
Vantaa
Charles Plogman & MiSiO
Dux, Kristiinankaupunki (Rock Theatre)
Teemu Roivainen & Energia
Ravintola Mulligan's
Kouvola

La 15.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Syvälahden lava
Kangasniemi
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Puolanka, Yksityistilaisuus
Charles Plogman & MiSiO
Halkosaari (CPO)
Lappajärvi
Dj Suvi Pitkänen
Mid Finland Truckmeeting
Viitasaari
Green Onion
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Hurma
Hotelli Keurusselkä
Keuruu
Jarkko Honkanen & Taiga
Suukosken Keidas
Tervola
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Meiju Suvas
Tuusmäen Tunnelilava
Rantasalmi
Neitoset
Rönnin lava
Orivesi
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Pajarinhovi
Kitee
Patajätkä
Yksityistilaisuus
Hämeenlinna
Pirita Niemenmaa
Viihdekeskus Hojo Hojo
Tuusniemi
Saija Tuupanen & eXmiehet
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
Taikakuu
Käylän Korpihovi
Kuusamo
Teemu Roivainen & Energia
Ilmajoen Musiikkijuhlat
Ilmajoki
Unelmavävyt
Tuusmäen Tunnelilava
Rantasalmi
Weranta
Yksityistilaisuus
Forssa
Onnenkerjäläiset
Ämyri
Somero
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Esa Nummela
Captains Makasiini
Uusikaupunki
The Bubble Band
M/S Finlandia
Helsinki
Emmi Raasumaa
Teini
Turku
Onni Kivipelto
Tanelin Tupa, Seinäjoki (trio)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Yksityistilaisuus (Mikko solo)
Hämeenlinna
Mikko Mäkeläinen
Yksityistilaisuus
Hämeenlinna

Su 16.6.24

Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
The Bubble Band
M/S Finlandia
Helsinki
Hurma
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Saija Tuupanen & eXmiehet
Lemmenlava
Pyhäselkä - Joensuu
Teemu Roivainen & Energia
Kolmilammin lava
Hausjärvi
Weranta
Uittamo Paviljonki
Turku
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Hirvensuuli
Huittinen

Ti 18.6.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Viikinsaari (Janne duo)
Tampere
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Janne Tulkki
Viikinsaari
Tampere

Ke 19.6.24

Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Vaakahuoneen Paviljonki (Janne solo)
Turku
Taikakuu
Kuikan lava
Jyväskylä
Weranta
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Tampere, Ratinan kauppakeskus
Reeta & Suvi
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Charles Plogmans Orkester
Viking XPRS
Helsinki
Janne Tulkki
Vaakahuoneen Paviljonki
Turku

To 20.6.24

Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Pappisten lava
Loimaa
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Littoisten lava
Kaarina
Hurma
Riutanharjun lava
Riihimäki
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Parkanon Käenkoskikeskus
Parkano
Pirita Niemenmaa
Käenkoski
Parkano
Taikakuu
Jenkkapirtti
Asikkala
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus
Groove President
Mäntän Klubi
Akaa
Sallad
M/S Finlandia
Helsinki

Pe 21.6.24

Sallad
M/S Finlandia
Helsinki
Anneli Mattila & Recados
Uittamo Paviljonki
Turku
Ari Nylundin orkesteri
Pajarinhovi
Kitee
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Viikinsaari
Tampere
Charles Plogman & MiSiO
Powerpark
Alahärmä - Kauhava
Heidi Pakarinen & HOT
Syvälahden lava
Kangasniemi
Hurma
Powerpark
Alahärmä - Kauhava
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hotelli-Kylpylä Rauhalahti
Kuopio
Jonna Ortju & Namu
LAUKAAN SATAMA, Laukaa
Kaiho
Kisaranta
Kangasala
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Neitoset
Naapurivaaran Huvikeskus
Sotkamo
Saija Tuupanen & eXmiehet
Ämyri
Somero
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Vaattojärven Rantapaviljonki
Kolari
Taikakuu
Kukonhiekka
Saarijärvi
Teemu Roivainen & Energia
Ämyri
Somero
Unelmavävyt
Camping Mussalo
Taivassalo
Weranta
Hangan Lava
Hankasalmi
Markus Salo
Säynänniemen leirintäalue, Orivesi
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Rönnin lava
Orivesi
Reeta & Suvi
Helsinki Pavi
Vantaa
Onni Kivipelto
Lomahotelli Jämi, Jämijärvi (soolo)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Lohja Spa & Resort
Karjalohja - Lohja
Jarkko Honkanen & Taiga
Spa Hotel Runni
Iisalmi
Meiju Suvas
Ravintola Kanttari
Petäjävesi

La 22.6.24

Sallad
M/S Finlandia
Helsinki
Onni Kivipelto
Lomahotelli Jämi, Jämijärvi (soolo)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Jenkkapirtti
Asikkala
Anneli Mattila & Recados
Iitiän lava
Lappeenranta
Ari Nylundin orkesteri
Jenkkapirtti
Asikkala
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Break Sokos Hotel Koli
Lieksa
Charles Plogman & MiSiO
Urjanlinna
Sievi
Heidi Pakarinen & HOT
Pistohiekan lava
Puumala
Hurma
Jenkkapirtti
Asikkala
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kasalan kahvila-ravintola
Merikarvia
Jarkko Honkanen & Taiga
Kuikan lava
Jyväskylä
Jukka Poika
Kermankosken lava
Heinävesi
Kaiho
Heinävesi
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Käylän Korpihovi
Kuusamo
Kim Engblom
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Powerpark
Alahärmä - Kauhava
Markus Salo
Rönnvikin viinitila, Pälkäne
Neitoset
Yppärin merimaja
Pyhäjoki
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Patajätkä
Jenkkapirtti
Asikkala
Pirita Niemenmaa
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Reeta & Suvi
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kukonhiekka
Saarijärvi
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Suukosken Keidas
Tervola
TUOMAS!
Kermankosken lava
Heinävesi
Taikakuu
Ämyri
Somero
Teemu Roivainen & Energia
Kiparkatin tanssilava
Myrskylä
Weranta
Venesjärven rantalava
Kankaanpää
Petsku Lemström
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Salmentaan lava
Pälkäne

Su 23.6.24

Sallad
M/S Finlandia
Helsinki
Ari Nylundin orkesteri
Uittamo Paviljonki
Turku
Teemu Roivainen & Energia
Kyllikinranta
Iisalmi

Ma 24.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 25.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Heidi Pakarinen & HOT
Hangan Lava
Hankasalmi
Hurma
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Taikakuu
Rantamaja
Kortesjärvi - Kauhava
Weranta
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi

Ke 26.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Heidi Pakarinen & HOT
Tampsan lava
Kotka
Meiju Suvas
Mummotunneli, Helsinki
Neitoset
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Pirita Niemenmaa
Kempele
Sinitaivas
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Taikakuu
Särkkä
Punkalaidun
Weranta
Särkkä
Punkalaidun
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Sami Saari
Radisson Blu Marina Palace Hotel Turku
Turku

To 27.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pirita Niemenmaa
Kempele
Ari Nylundin orkesteri
Littoisten lava
Kaarina
Hurma
Ämyri
Somero
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Loppi, Lopen iltatori
Saija Tuupanen & eXmiehet
Häyrylänranta, Konneveden Satama
Konnevesi
Teemu Roivainen & Energia
Joensuun tori
Joensuu

Pe 28.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pirita Niemenmaa
Kempele
Ari Nylundin orkesteri
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Charles Plogman & MiSiO
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
DJ William Stocks
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Hazze Wazeen
Pub Santa Fe
Tammisaari - Raasepori
Hurma
Kisaranta
Kangasala
Jarkko Honkanen & Taiga
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Kaiho
Pappisten lava
Loimaa
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Kuikan lava
Jyväskylä
Pasi Vainionperä
Katismaan Saari
Säkylä
Saija Tuupanen & eXmiehet
Salamakallio
Lappi tl - Rauma
Teemu Roivainen & Energia
Lusan Halli
Kurikka
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Neitoset
Merihelmi
Kuivaniemi - Ii
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ravintola Mulligan's
Kouvola
Meiju Suvas
Sodankylän Upseerikerho
Sodankylä
Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Taikuri Roope Ylitalo
Tallink Victoria
Helsinki

La 29.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Markku Ketola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Hazze Wazeen
Pub Santa Fe
Tammisaari - Raasepori
Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Taikuri Roope Ylitalo
Tallink Victoria
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Suukosken Keidas
Tervola
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Anneli Mattila & Recados
Viihdekeskus Hojo Hojo
Tuusniemi
Esa Nummela
Ravintola Pohojanportti
Nousiainen
Hurma
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Jarkko Honkanen & Taiga
Rönnin lava
Orivesi
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Kiikoisten Seurantalo
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Yksityistilaisuus
Pori
Maria Tyyster
Yksityistilaisuus, Luumäki
Maria Tyyster
Taipalsaari-päivät
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Hiekkarinteen lava
Muurame
Meiju Suvas
Ravintola Talonpöytä
Kuusamo
Neitoset
Ilveskasino
Kuopio
Onnenkerjäläiset
Yksityistilaisuus
Nokia
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Suukosken Keidas
Tervola
Reeta & Suvi
Säänjärven lava
Savitaipale
Saija Tuupanen & eXmiehet
Jenkkapirtti
Asikkala
Taikakuu
Riutanharjun lava
Riihimäki
Teemu Roivainen & Energia
Syvälahden lava
Kangasniemi
Weranta
Ämyri
Somero
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Pajarinhovi
Kitee
Charles Plogman & MiSiO
Maaningan Kasino
Maaninka
Pirita Niemenmaa
Puntarikosken paviljonki
Kankaanpää
Onni Kivipelto
Laivaravintola Katrina
Ruovesi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hotelli-Ravintola Tiilikka (Janne duo)
Rautavaara
Frederik & Dynamite Band
Rautavaarapäivät
Rautavaara
Veetu Vuori
yritystilaisuus
Rautavaara
Jonna Ortju & Namu
Yksityistilaisuus, Toivakka

Su 30.6.24

Matti Oksa
M/S Finlandia
Helsinki
Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Taikuri Roope Ylitalo
Tallink Victoria
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Hurma
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Jarkko Honkanen & Taiga
Uittamo Paviljonki
Turku
Jonna Ortju & Namu
MAITOLAVAN MADONNAT, Kartano Kievari
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Neitoset
Helsinki Pavi
Vantaa
Pirita Niemenmaa
Mellilä
Taikakuu
Yksityistilaisuus
Somero
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Weranta
Kyllikinranta
Iisalmi
Esa Nummela
Maran Baari Oy
Salo
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Ämmänsaaren työväentalo
Suomussalmi
Kaiho
Häyrylänranta, Konneveden Satama
Konnevesi

Ma 1.7.24

Taikuri Roope Ylitalo
Tallink Victoria
Helsinki
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Annika Nord
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hotelli Keurusselkä
Keuruu

Ti 2.7.24

Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Annika Nord
M/S Finlandia
Helsinki
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Jarkko Honkanen & Taiga
Viikinsaari (Jarkko duo)
Tampere
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Saija Tuupanen & eXmiehet
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus

Ke 3.7.24

Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Annika Nord
M/S Finlandia
Helsinki
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Naapurivaaran Huvikeskus
Sotkamo
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Captains Makasiini (Janne solo)
Uusikaupunki
Jarkko Honkanen & Taiga
Särkkä
Punkalaidun
Kaiho
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Kari Vepsä & Onnenmaa
Vaakahuoneen Paviljonki
Turku
Olli Lepänrinne
Ravintola Tammiston Kuulas
Naantali
Weranta
Kuikan lava
Jyväskylä
Taikakuu
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Janne Tulkki
Captains Makasiini
Uusikaupunki

To 4.7.24

Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Ämyri
Somero
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Valkea kesäkatu
Esa Nummela
Gastropub Löytö
Turku
Jarkko Honkanen & Taiga
Käenkoski
Parkano
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Vaakahuoneen Paviljonki
Turku
Pirita Niemenmaa
Yppärin merimaja
Pyhäjoki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Taikakuu
Maaningan Kasino
Maaninka
Teemu Roivainen & Energia
Pistohiekan lava
Puumala
Truba M.Garnish
M/S Finlandia
Helsinki
Yölintu
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Anneli Mattila
Kuus-Hukkala
Rantasalmi
Anneli Mattila & Recados
Kuus-Hukkala (Anneli duo)
Rantasalmi

Pe 5.7.24

Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Truba M.Garnish
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Lusan Halli
Kurikka
Diandra
Mustion Linnan Kesäteatteri
Raasepori
Hurma
Kuikan lava
Jyväskylä
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kessan baari (Janne solo)
Tampere
Kaiho
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Talviaisten VPK:n lava
Längelmäki
Meiju Suvas
Viihdekeskus Hojo Hojo
Tuusniemi
Neitoset
Hangan Lava
Hankasalmi
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Merskan lava
Rauma
Saija Tuupanen & eXmiehet
Pappisten lava
Loimaa
Taikakuu
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Teemu Roivainen & Energia
Kisaranta
Kangasala
Weranta
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Mike McLane Band
Peurunka Oy
Laukaa
DJ William Stocks
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Onni Kivipelto
Yksityistilaisuus, Pori
Janne Tulkki
Kessan baari
Tampere
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Yritystilaisuus
Laukaa
Annika Nord
Yksityistilaisuus
Parainen - Länsi-Turunmaa
Esa Nummela
Tiirikkala
Turku

La 6.7.24

Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Truba M.Garnish
M/S Finlandia
Helsinki
Annika Nord
Yksityistilaisuus
Parainen - Länsi-Turunmaa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Maaningan Kasino
Maaninka
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Oijärvi Sampola
Ii
Anneli Mattila & Recados
Kaarihovi
Teuva
Ari Nylundin orkesteri
Iitiän lava
Lappeenranta
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
Bilebändi MPB
Yksityistilaisuus
Kirkkonummi
Hazze Wazeen
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Heidi Pakarinen & HOT
Kukonhiekka
Saarijärvi
Hovimuusikko Ilkka
Metsä rokkaa tapahtuma
Juva
Hovimuusikko Ilkka
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Hurma
Halkosaari
Lappajärvi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yksityistilaisuus
Lohja
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Yritystilaisuus
Mikkeli
Meiju Suvas
Oijärvi Sampola
Ii
Neitoset
Alaviirteen Meripaviljonki
Onni Kivipelto
Heinä-Rokki
Kinnula
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Yksityistilaisuus, Ikaalinen
Pirita Niemenmaa
Koria
Saija Tuupanen & eXmiehet
Rönnin lava
Orivesi
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Ämyri
Somero
Suvi Karjula
Katismaan Saari
Säkylä
Taikakuu
Huvilintu
Raisio
Weranta
Ilveskasino
Kuopio
Charles Plogman & MiSiO
Riutanharjun lava
Riihimäki
Onni Kivipelto
Yksityistilaisuus, Alajärvi
Onni Kivipelto
Rokulimarkkinat, Alajärvi (soolo)

Su 7.7.24

Truba M.Garnish
M/S Finlandia
Helsinki
Ari Nylundin orkesteri
Helsinki Pavi
Vantaa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Hurma
Venesjärven rantalava
Kankaanpää
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Neitoset
Uittamo Paviljonki
Turku
Taikakuu
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Weranta
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Heidi Pakarinen & HOT
Virtaalan juhlasali
Ristijärvi

Ma 8.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Raatalan Humpparalli tapahtuma
Salo
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Weranta
Raatalan humpparalli

Ti 9.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Diandra
IskelmäAreena / TapahtumaAreena
Kiuruvesi
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Taikakuu
Kisaranta
Kangasala
Heidi Pakarinen & HOT
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee

Ke 10.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Charles Plogman & MiSiO
Nordic rally tapahtuma
Kiuruvesi
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Jannes Musavisa
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Helsinki Pavi
Vantaa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Raatalan Humpparalli tapahtuma
Salo
Taikakuu
Tampsan lava
Kotka
Onni Kivipelto
Bistrobay
Uusikaupunki

To 11.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Jenkkapirtti
Asikkala
Heidi Pakarinen & HOT
Satumaa laulukilpailun tuomarointi ja juonto, Seinäjoki
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Väinö Linnan aukion kesälava /Finlaysonin alue
Tampere
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Parkanon Käenkoskikeskus
Parkano
Patajätkä
Littoisten lava
Kaarina
Pirita Niemenmaa
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Taikakuu
Pistohiekan lava
Puumala
Petsku Lemström
Rav. Blackbird
Helsinki
Mikko Mäkeläinen
Kuus-Hukkala
Rantasalmi
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kuus-Hukkala (Mikko duo)
Rantasalmi

Pe 12.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Pirita Niemenmaa
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Kuikan lava
Jyväskylä
Anneli Mattila & Recados
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Charles Plogman & MiSiO
Bussikaljapäivät tapahtuma
Vaala
Hurma
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Suikkalan lava
Ruokolahti
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Hotelli Olavi, Savonlinna
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Mikko Alatalo
SFV Valasranta
Pöytyä
Neitoset
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Reeta & Suvi
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Saija Tuupanen & eXmiehet
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Taikakuu
Kermankosken lava
Heinävesi
Teemu Roivainen & Energia
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Bottom Sauce
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Marita Taavitsainen
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Saija Tuupanen
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Meiju Suvas
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Heidi Pakarinen & HOT
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Pajarinhovi
Kitee
Esa Nummela
Terassiravintola Kukko
Laitila

La 13.7.24

Hazze Wazeen
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Pirita Niemenmaa
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Saija Tuupanen
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Heidi Pakarinen & HOT
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Iitiän lava
Lappeenranta
Anneli Mattila & Recados
Hallin lava
Perniö - Salo
Apollo Orchestra
Yksityistilaisuus
Tammisaari - Raasepori
Charles Plogman & MiSiO
Vanttausjärven Muikkufestivaalit
Esa Nummela
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Heidi Pakarinen & HOT
Pasin Kahvila
Merikarvia
Hurma
Ruokolahden Lava Paavola
Siikajoki
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Loppi, Pirtti
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Break Sokos Hotel Koli
Lieksa
Kaiho
Rönnin lava
Orivesi
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Yksityistilaisuus, Tampere, (Suvi solistivieraana)
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Viihdekeskus Hojo Hojo
Tuusniemi
Meiju Suvas
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Neitoset
Suukosken Keidas
Tervola
Onnenkerjäläiset
Yksityistilaisuus, Peräseinänjoki
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Poikeljärven Paviljonki
Pori
Pasi Vainionperä
Yksityistilaisuus, Nokia
Reeta & Suvi
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Ämmänsaaren työväentalo
Suomussalmi
Taikakuu
Syvälahden lava
Kangasniemi
Teemu Roivainen & Energia
Tangomarkkinat
Seinäjoki
Weranta
Jenkkapirtti
Asikkala
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yksityistilaisuus
Hämeenlinna
Janne Tulkki
Yksityistilaisuus
Hämeenlinna

Su 14.7.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Kai Jämsä
M/S Finlandia
Helsinki
Anneli Mattila & Recados
Kalliojärven Viihdekeskus, Isokyrö klo 15
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Kaiho
Uittamo Paviljonki
Turku
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Nivalan Nuorisoseura
Reeta & Suvi
Venesjärven rantalava
Kankaanpää
Taikakuu
Kolmilammin lava
Hausjärvi

Ma 15.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 16.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus
Hurma
Hangan Lava
Hankasalmi
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Pirita Niemenmaa
Ylikiiminki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Teemu Roivainen & Energia
Rantamaja
Kortesjärvi - Kauhava

Ke 17.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Helsinki Pavi
Vantaa
Neitoset
Kukonhiekka
Saarijärvi
Olli Lepänrinne
Captains Makasiini
Uusikaupunki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Teemu Roivainen & Energia
Särkkä
Punkalaidun
Jenni Mustajärvi
Bistrobay
Uusikaupunki

To 18.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kallioranta
Sauvo
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Yppärin merimaja
Pyhäjoki
Charles Plogman & MiSiO
Käenkoski
Parkano
Esa Nummela
Maran Baari Oy
Salo
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Littoisten lava
Kaarina
Saija Tuupanen & eXmiehet
Pistohiekan lava
Puumala
Taikakuu
Kuus-Hukkala
Rantasalmi
Tarmo Ranta
Rav. Blackbird
Helsinki

Pe 19.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Nurmen lava
Lempäälä
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Suikkalan lava
Ruokolahti
Ari Nylundin orkesteri
Hangan Lava
Hankasalmi
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Ravintola Zone
Kuusamo
Heidi Pakarinen & HOT
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Krouvin Lava
Hartola
Neitoset
Kiuruveden Iskelmäviikko
Kiuruvesi
Parmas
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Pirita Niemenmaa
Pello
Reeta & Suvi
Kermankosken lava
Heinävesi
Taikakuu
Pappisten lava
Loimaa
Teemu Roivainen & Energia
Ylläs Soikoon tapahtuma
Kolari
Weranta
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Hurma
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Jarkko Honkanen & Taiga
Kuivaniemen Urheilukenttä
Kuivaniemi - Ii

La 20.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Kaarihovi
Teuva
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Riutanharjun lava
Riihimäki
Anneli Mattila & Recados
Kukonhiekka
Saarijärvi
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Sirniön Kisapirtti
Charles Plogman & MiSiO
Halkosaari (CPO)
Lappajärvi
Heidi Pakarinen & HOT
Ylläs Soikoon tapahtuma
Kolari
Hurma
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yksityistilaisuus
Jarkko Honkanen & Taiga
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Jukka Poika
Polvijärven tori
Polvijärvi
Kaiho
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Break Sokos Hotel Koli
Lieksa
Markus Salo
Ravintola Kultacasino (Haverin lomakylä), Ylöjärvi
Neitoset
Vaskivesi Myllyniemi
Virrat
Onnenkerjäläiset
Yksityistilaisuus, Hämeenlinne (PopCorner)
Onni Kivipelto
Ravintola Rauhala, Kannus
Paavo Asunmaa
Kukun Maja
Kuortane
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Keskisen kyläkaupan kesätanssit
Pirita Niemenmaa
Hiekkarinteen lava
Muurame
Saija Tuupanen & eXmiehet
Maaningan Kasino
Maaninka
Saija Tuupanen & eXmiehet
Varpaisjärven Maalaismarkkinat
Lapinlahti
Taikakuu
Jenkkapirtti
Asikkala
Teemu Roivainen & Energia
Kelontekemän musiikkivestarit
Kittilä
Unelmavävyt
Mäntsälän Suurlava
Mäntsälä
Weranta
Rönnin lava
Orivesi
Ari Nylundin orkesteri
Urjanlinna
Sievi
Marita Taavitsainen
Break Sokos Hotel Koli
Lieksa
Meiju Suvas
Orilammen Lomakeskus
Kouvola
Kari Vepsä & Onnenmaa
Koivikon Maneesi tanssit
Kitee

Su 21.7.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Anneli Mattila & Recados
Ypäjän musiikkiteatteri, Ypäjä klo 15
Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Hurma
Lemmenlava
Pyhäselkä - Joensuu
Jonna Ortju & Namu
NYKYAJAN METROTYTÖT 2.0., Kartano Kievari
Kari Vepsä & Onnenmaa
Maran Baari Oy
Salo
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Ränssin Kievari
Jyväskylä
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Helsinki Pavi
Vantaa
Pirita Niemenmaa
Iitiä
Reeta & Suvi
Kyllikinranta
Iisalmi
Saija Tuupanen & eXmiehet
Öllölän lava
Tuupovaara - Joensuu
Taikakuu
Uittamo Paviljonki
Turku
Tero Vaara
Yritystilaisuus
Hartola

Ma 22.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Taikakuu
Valasranta
Yläne - Pöytyä

Ti 23.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Heidi Pakarinen & HOT
Harjulan lava
Hollola
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus
Hurma
Kisaranta
Kangasala
Teemu Roivainen & Energia
Hangan Lava
Hankasalmi

Ke 24.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Heidi Pakarinen & HOT
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Captains Makasiini (Janne solo)
Uusikaupunki
Pirita Niemenmaa
Esakallio
Somero
Teemu Roivainen & Energia
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Janne Tulkki
Captains Makasiini
Uusikaupunki

To 25.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Rav. Blackbird
Helsinki
Hurma
Salon iltatori
Salo
Hurma
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Lounaispuisto
Jyväskylä
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Parkanon Käenkoskikeskus
Parkano
Weranta
Ämyri
Somero
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Hilmonkosken lava
Kannonkoski

Pe 26.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Pailusuuli
Honkajoki
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Utajärven tori
Utajärvi
Meiju Suvas
Reisjärvi
Myyri & Riddo
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Pasi Vainionperä
Ravintola Punainen Kukko
Pori
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kisaranta
Kangasala
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Nurmen lava
Lempäälä
Tarmo Ranta
VENN
Lappeenranta
Teemu Roivainen & Energia
Kermankosken lava
Heinävesi
Janne Tulkki
Laukaan Satama
Laukaa
Marita Taavitsainen
Utajärven tori
Utajärvi
Pirita Niemenmaa
Hangan Lava
Hankasalmi
Kaiho
Hangan Lava
Hankasalmi

La 27.7.24

Antti Toivola
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Pasi Vainionperä
Ravintola Punainen Kukko
Pori
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Vaattojärven Rantapaviljonki
Kolari
Anneli Mattila & Recados
Ämyri
Somero
Annika Nord
Captains Makasiini
Uusikaupunki
Charles Plogman & MiSiO
Kaarihovi
Teuva
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yksityistilaisuus
Vantaa
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Siuro, Koski-teatteri
Maria Tyyster
Yksityistilaisuus, Lappeenranta
Meiju Suvas
Noormarkku
Neitoset
Syvälahden lava
Kangasniemi
Olli Lepänrinne
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Onnenkerjäläiset
Pukkilansaari
Isokyrö
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ämmänsaaren työväentalo, Suomussalmi
Patajätkä
Yksityistilaisuus
Turku
Saija Tuupanen & eXmiehet
Halkosaari
Lappajärvi
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Emet Folkpark
Kruunupyy
Teemu Roivainen & Energia
Riutanharjun lava
Riihimäki
Weranta
Valasranta
Yläne - Pöytyä

Su 28.7.24

Sarkkinen & Mäkelä
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Uittamo Paviljonki
Turku
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Onnenkerjäläiset
Yksityistilaisuus, iittala
Reeta & Suvi
Kolmilammin lava
Hausjärvi
Saija Tuupanen & eXmiehet
Ränssin Kievari (konsertti)
Jyväskylä

Ma 29.7.24

Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Pirita Niemenmaa
Alapitkä
Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 30.7.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus
Hurma
Rantamaja
Kortesjärvi - Kauhava
Teemu Roivainen & Energia
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Ari Nylundin orkesteri
Männistön tanssilava
Tuusula

Ke 31.7.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Helsinki Pavi
Vantaa
Anneli Mattila & Recados
Kulttuurikeskus Skantz
Karvia
Hanna Silander/L8 Duo
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Heidi Pakarinen & HOT
Kuikan lava
Jyväskylä
Hurma
Särkkä
Punkalaidun
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Särkkä
Punkalaidun
Pirita Niemenmaa
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Reeta & Suvi
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Teemu Roivainen & Energia
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Tuomas Salminen
Captains Makasiini
Uusikaupunki

To 1.8.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Annika Nord
Rav. Blackbird
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Jumisen maamiesseurantalo
Varpaisjärvi - Lapinlahti
Kaiho
Littoisten lava
Kaarina
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Kapakanmäki
Hämeenlinna
Saija Tuupanen & eXmiehet
Ämyri
Somero

Pe 2.8.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Hangan Lava
Hankasalmi
Hurma
Krouvin Lava
Hartola
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Jannes Musavisa
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Jarkko Honkanen & Taiga
Keskisen kyläkaupan kesätanssit
Matti Oksa
Britannia Kivis
Vantaa
Olli Lepänrinne
M/S Finlandia
Helsinki
Pasi Vainionperä
Bar Hehku, Rauma
Pepe Ahlqvist
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Pirita Niemenmaa
Kuikan lava
Jyväskylä
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kermankosken lava
Heinävesi

La 3.8.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Olli Lepänrinne
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Rönnin lava
Orivesi
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Anneli Mattila & Recados
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Frederik & Dynamite Band
Road Rock
Iitti
Heidi Pakarinen & HOT
Hirvelän Lava
Kouvola
Hurma
Maaningan Kasino
Maaninka
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Jarkko Honkanen & Taiga
Urjanlinna
Sievi
Kari Vepsä & Onnenmaa
Laakkolan Kylätalo
Pulkkila - Siikalatva
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Yksityistilaisuus, Helsinki
Marita Taavitsainen Yhtyeineen
Kustavin Lohimarkkinat
Kustavi
Markus Salo
Kulttuuriravintola Jalmari, Kangasala
Meiju Suvas
Lapinlahden Juusto- ja Viinijuhlat
Lapinlahti
Mika Sihvolan orkesteri MiSiO
Huvilintu
Raisio
Neitoset
Kaarihovi
Teuva
Onnenkerjäläiset
Yksityitilaisuus, Helsinki
Paavo Asunmaa
Ämyri
Somero
Pargas Gubbrockare
Paraisten portti
Parainen - Länsi-Turunmaa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Mahnalan Lava
Hämeenkyrö
Pirita Niemenmaa
Ypäjä
Reeta & Suvi
Ämyri
Somero
Saija Tuupanen & eXmiehet
Syvälahden lava
Kangasniemi
TUOMAS!
Yksityistilaisuus, Kustavi
Teemu Roivainen & Energia
Liimamäen lava
Karkkila
Weranta
Kukonhiekka
Saarijärvi
Charles Plogmans Orkester
Forsby, Pedersöre

Su 4.8.24

Tuomas Lehto
M/S Finlandia
Helsinki
Olli Lepänrinne
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Hurma
Uittamo Paviljonki
Turku
Kari Vepsä & Onnenmaa
Helsinki Pavi
Vantaa
Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Tirvan lava
Valkeala - Kouvola
Teemu Roivainen & Energia
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Weranta
Kolmilammin lava
Hausjärvi

Ma 5.8.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 6.8.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Vaakahuoneen Paviljonki (duo)
Turku
Anneli Mattila & Recados
Hupisaarten kesäteatteri klo 18.00
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Heidi Pakarinen & HOT
Lahden tori, Heidin yhteislaulutilaisuus
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Pirita Niemenmaa
Oulu
Reeta & Suvi
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Taikakuu
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee
Weranta
Rantamaja
Kortesjärvi - Kauhava

Ke 7.8.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Esa Nummela
Mathildedal / Kesäteatteri
Salo
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Reeta & Suvi
Kuikan lava
Jyväskylä
Taikakuu
Helsinki Pavi
Vantaa

To 8.8.24

Lukas Djupsjöbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Hurma
Yppärin merimaja
Pyhäjoki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Sodankylän Upseerikerho
Sodankylä
Teemu Roivainen & Energia
Ämyri
Somero
Trubaduuri Pekka
Rav. Blackbird
Helsinki

Pe 9.8.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Anneli Mattila & Recados
Kuikan lava
Jyväskylä
Charles Plogman & MiSiO
Krouvin Lava
Hartola
Hurma
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Johanna Debreczeni yhtyeineen
Hotelli Koskenniska
Forssa
Kim Engblom
Hunger & Törst
Parainen - Länsi-Turunmaa
Matti Oksa
Britannia Helsinki
Helsinki
Meiju Suvas
Pub Markus
Äänekoski
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Tanssikeskus Pohjanranta
Keminmaa
Taikakuu
Lusan Halli
Kurikka
The Shuffle
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Tuula Amberla
G Livelab Tampere
Tampere

La 10.8.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
The Shuffle
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Huvilintu
Raisio
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Tuusmäen Tunnelilava
Rantasalmi
Charles Plogman & MiSiO
Tanssisaari Tolkkinen, Porvoo
Esa Nummela
Katismaan Saari
Säkylä
Hurma
Suukosken Keidas
Tervola
Janne Tulkki
Pyhärannan Kievari & Camping
Pyhäranta
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Pyhärannan Kievari & Camping (Janne duo)
Pyhäranta
Jarkko Honkanen & Taiga
Vihannin Härkäjuhlat
Vihanti - Raahe
Jonna Ortju & Namu
JONNA & DIXIE HARLEM, Vaajakosken kirkko, Jyväskylä
Jonna Ortju & Namu
Syvälahden lava
Kangasniemi
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Helsinki, Yksityistilaisuus
Markus Salo
Yksityistilaisuus Jämi
Mikael Konttinen
Yksityistilaisuus
Helsinki
Neitoset
Vihannin Härkäjuhlat
Vihanti - Raahe
Onni Kivipelto
Lomahotelli Jämi, Jämijärvi
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Narvan Iskelmälava
Pirita Niemenmaa
Urjanlinna
Sievi
Saara Aalto
Yksityistilaisuus
Helsinki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Suukosken Keidas
Tervola
Susanna Heikki & Voimaorkesteri
Sodankylän Upseerikerho
Sodankylä
TUOMAS!
Yksityistilaisuus
Pori
Taikakuu
Nuijamiesten lava
Ylikiiminki - Oulu
Teemu Roivainen & Energia
Rönnin lava
Orivesi
Weranta
Kaarihovi
Teuva
Anneli Mattila & Recados
Uittokallio
Karstula
Meiju Suvas
Kelo, Heinola

Su 11.8.24

Petsku Lemström
M/S Finlandia
Helsinki
Samuli Jokinen
M/S Finlandia
Helsinki
Pasi Vainionperä
M/S Finlandia
Helsinki
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Yksityistilaisuus (duo)
Pomarkku
Kaiho
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli
Pirita Niemenmaa
Kaarihovi
Teuva
Reeta & Suvi
Uittamo Paviljonki
Turku
Taikakuu
Kyllikinranta
Iisalmi

Ma 12.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 13.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Rantamaja
Kortesjärvi - Kauhava
Taikakuu
Pyhäsalmen lava
Pyhäjärvi
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Weranta
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee

Ke 14.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Hurma
Tampsan lava
Kotka
Paavo Asunmaa
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat
Saija Tuupanen & eXmiehet
Virtain Hiekkarannan lava
Virrat

To 15.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Dingo
Lappeenrannan viinijuhlat
Lappeenranta
Irina
Lappeenrannan viinijuhlat
Lappeenranta
Jiri Nikkinen "The Beatles Tribute Band"
Lappeenrannan viinijuhlat
Lappeenranta
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Parkanon Käenkoskikeskus
Parkano
Pirita Niemenmaa
Käenkoski
Parkano

Pe 16.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Anneli Mattila & Recados
Helsinki Pavi
Vantaa
Hurma
Pappisten lava
Loimaa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Iitiän lava
Lappeenranta
Jarkko Honkanen & Taiga
Perävaaran Huvikeskus
Kemijärvi
Meiju Suvas
Ravintola Valdemari
Rovaniemi
Neitoset
Sodankylä
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kuikan lava
Jyväskylä
Taikakuu
Hangan Lava
Hankasalmi

La 17.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Tobias Granbacka
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi
Isokyrö
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kukonhiekka
Saarijärvi
Anneli Mattila & Recados
Maaningan Kasino
Maaninka
Ari Nylundin orkesteri
Pajarinhovi
Kitee
Charles Plogmans Orkester
Molpe Uf, Korsnäs.
Hurma
Ämyri
Somero
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Vehkakosken rantalava
Mänttä-Vilppula
Kaiho
Ämyri
Somero
Kari Vepsä & Onnenmaa
Emet Folkpark
Kruunupyy
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Yksityistilaisuus, Turku
Meiju Suvas
Suukosken Keidas
Tervola
Neitoset
Lankojärven lava
Pello
Onnenkerjäläiset
Valasranta
Yläne - Pöytyä
Onni Kivipelto
Yksityistilaisuus, Vimpeli
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Niinilahden lava, Viitasaari
Pasi Vainionperä
Yksityistilaisuus, Tampere
Patajätkä
Härmän Kuntokeskus
Ylihärmä - Kauhava
Pirita Niemenmaa
Yksityistilaisuus
Seinäjoki
Saija Tuupanen & eXmiehet
Ilveskasino
Kuopio
Taikakuu
Rönnin lava
Orivesi
Teemu Roivainen & Energia
Urjanlinna
Sievi
Weranta
Ruokolahden Lava Paavola
Siikajoki
Heidi Pakarinen & HOT
Orilammen Lomakeskus
Kouvola

Su 18.8.24

Antti Toivola
M/S Finlandia
Helsinki
Matti Oksa & Tarmo Ranta
M/S Finlandia
Helsinki
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Uittamo Paviljonki
Turku
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Helsinki Pavi
Vantaa
Taikakuu
Metsälinna
Ristiina - Mikkeli

Ma 19.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki

Ti 20.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Dennis Rönngård
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Neitoset
Rajavaaran lava
Kesälahti - Kitee

Ke 21.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Dennis Rönngård
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Särkkä
Punkalaidun
The Bubble Band
M/S Finlandia
Helsinki

To 22.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Dennis Rönngård
M/S Aurora Botnia
Vaasa

Pe 23.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Dennis Rönngård
M/S Aurora Botnia
Vaasa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kuikan lava
Jyväskylä

La 24.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki
Dennis Rönngård
M/S Aurora Botnia
Vaasa

Su 25.8.24

Olli Kärki
M/S Finlandia
Helsinki

La 31.8.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Liimamäen lava
Karkkila

Pe 6.9.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi
Vantaa

La 7.9.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Pajarinhovi
Kitee

Su 8.9.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Viking Grace
Turku

Pe 13.9.24

Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Hotelli Keurusselkä
Keuruu

La 14.9.24

Tomi Metsäketo
Kunnonpaikka
Siilinjärvi

Pe 20.9.24

Matti-Sakari & Pekkaniskan Pojat
Imatran Kylpylä
Imatra

Konsertit, tapahtumat

Tarvitsetko apua esiintyjän valinnassa?

Myyntitiimimme auttaa sinua mielellään.

Ota yhteyttä yhteys@magnumlive.fi

Ajankohtaista

Artistivideo

Artistivideo

Uutta musiikkia
Paavo Asunmaalta

MagnumLive logo

MagnumLive on 100 % kotimainen yritys.

Meiltä saat mm. esiintyjät, viihdeohjelmat, puhujat ja laajat ohjelmapalvelut. Myös tekniset toteutukset ja tapahtumatoteutukset, avaimet käteen -palvelulla. Kaikki tapahtumapalvelut löytyvät saman katon alta – helppoa, luotettavaa ja edullista!